Konkurs wieńców dożynkowych

 

Zaproszenie do udziału i Regulamin XI Regionalnego Konkursu Wieńców Dożynkowych

Termin i Miejsce:
26 sierpnia 2018 r. (niedziela) Bystra Gm. Wilkowice pow. bielski. Konkurs odbędzie się w ramach Dożynek Diecezjalnych. Wieńce należy dostarczyć w dniu dożynek na plac za OSP Bystra, ul. Klimczoka 105 w godz. 9.00-9.30, ogłoszenie wyników ok. godz. 14.30

1. Organizatorzy konkursu:
Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku- Białej, Powiat Bielski, Gmina Wilkowice, Gminny Ośrodek Kultury „Promyk” w Bystrej,

2. Przedmiot konkursu:
Wieńce dożynkowe wykonane głównie z naturalnych materiałów roślinnych, jako tradycyjne wieńce płaskie, korony lub kompozycje współczesne (dopuszcza się dekoracje z bibuły i wstążki, zastosowanie do łączeń sznurków, drucików itp.).

3. Kryteria oceny:
a. Zastosowane materiały – użycie jako podstawowych materiałów tradycyjnych, naturalnych związanych ze świętem plonów – np. kłosy, ziarno, owoce, warzywa, kwiaty, itp. do 5 pkt.
b. Walory artystyczne i estetyczne – kompozycja, kształt, estetyka, dobór barw itp. do 5 pkt.
c. Sposób wykonania wieńca – technika, trudność, dokładność wykonania do 5 pkt.

5. Zasady udziału:
a. Uczestnikami konkursu są Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Podbeskidzia – część woj. śląskiego (pow. bielski, cieszyński i żywiecki) i część małopolskiego (powiaty oświęcimski, suski, wadowicki)
a. Dane KGW może zgłosić tylko 1 wieniec
b. Wydelegowanie z wieńcem 3 osób z KGW (najlepiej w strojach regionalnych)
c. Przywóz wieńców (na koszt własny) do godz. 9.30 od razu na plac za OSP Bystra, a panie z KGW zapraszamy do zwiedzania wystaw dożynkowych i do korowodu dożynkowego, który rusza ok. 10.30 spod szkoły ul. Klimczoka 68. O godz. 11 będzie Msza Św. Dożynkowa na placu OSP Bystra.
d. Delegacje KGW otrzymają ciepły poczęstunek.
e. Wieńce zostaną ocenione w 3 kategoriach: wieńce płaskie, korony i kompozycje. Za 1, 2 i 3 miejsce przyznane zostaną puchary, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
f. Rejonowy Związek przygotuje podpisy wieńców, przed oceną wieńce będą kodowane

6. Prosimy o potwierdzenie udziału pod nr telefonu: 33/812-20-31 lub
695-191-357 (koordynator Danuta Kożusznik)

Serdecznie zapraszamy!!!