IV Festiwal Stołów Świątecznych

Stowarzyszenie Beskidzkie Smaki, Restauracja Wirtuozeria oraz Radio Bielsko 5 grudnia zorganizowali IV Festiwal Beskidzkich Stołów Świątecznych. Edycję tą rozpoczęto uroczystym rozświetleniem Bożonarodzeniowej choinki.

W ramach festiwalu, który odbył się w Restauracji Wirtuozeria w Bielsku Białej zostały rozegrane dwa Konkursy Świątecznych Stołów o Beskidzkie Anioły ; dla profesjonalistów, gdzie swoje dokonania prezentowali kucharze zawodowi (m.in. gospodarze) i amatorzy, w którym to brały udział panie z Kół Gospodyń Wiejskich prezentując świąteczne smakołyki.
Wygląd stołów oraz potraw oceniali jury profesjonalne i jury Vip.

Przygotowane dania przez panie z Kół (Bujaków, Czaniec, Pisarzowice)czarowały zarówno finezją smaku jak i gustowną aranżacją całych stołów świątecznych, co orzekło Jury Degustacyjne stwierdzając, iż poziom zarówno profesjonalistów i amatorów był bardzo wyrównany i każdy z członków jury miał duże trudności w ocenie wszystkich uczestników.
Wszystkie ekipy startujące w konkursie otrzymały pamiątkowy dyplom, zostały uhonorowane mnóstwem wspaniałych nagród, upominków dzięki hojności sponsorów, m.in: Firma Stalgast, Prymat, Makaron Międzybrodzkie, Radio BIELSKO, Kuna System, Nami, Studio Tańca Passo.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy także na ręce Właścicieli i całej Załogi Restauracji Wirtuozeria i Hotelu na Błoniach w Bielsku-Białej.
Koło Gospodyń Wiejskich z Pisarzowic zajęło I miejsce na tymże Festiwalu oraz Nagrodę Specjalną –Puchar Prezesa Radia Bielsko Jerzego Handzlika, tym samym otrzymało wspaniałe nagrody.

Swoimi występami umilały czas uczestnikom oraz obecnym mieszkańcom Bielska i okolic, zespoły Małe Kino, This Cover Band, Kapela Kotlawa, Zespół Regionalny ze Strumienia.
Nie zapomniano o najmłodszych. Najmłodsi uczestnicy imprezy podczas spotkania z Mikołajem, uczestniczyli w zajęciach plastycznych ,tańcach, w grach i konkursach zdobywając nagrody.
W trakcie trwania Festiwalu odbyła się Akcja Charytatywna – można było zakupić kalendarz Motocyklistek na 2016r. oraz licytacja fletu (300zł.-przelicytował Prezes Radia Bielsko).Dochód przeznaczony był na zakup protezy ręki dla Michała.
Natomiast na Targu Rozmaitości wszyscy mogli podziwiać i zakupić przepiękne rękodzieła artystyczne, biżuterię ,świąteczne ozdoby choinkowe , stroiki, bożonarodzeniowe dekoracje. Wyroby nie tylko profesjonalistów ,ale i pań z Kół Gospodyń Wiejskich.

Warto było być, bo na tejże wspaniałej imprezie każdy mógł znaleźć ,coś dla siebie.