Podtrzymujemy regionalne tradycje rękodzielnicze

Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej od 1 maja do 30 listopada realizował zadanie publiczne pt. „Podtrzymujemy regionalne tradycje rękodzielnicze”, współfinansowane przez Gminę Jasienica kwotą 6 tys. zł.

W ramach zadania zrealizowano 30 h warsztatów rękodzielniczych, w tym z dekoracji roślinnych oraz wykonywania ozdobnej biżuterii. Warsztaty miały na celu pokazanie i przekazanie uczestnikom metod i sposobów samodzielnego wykonywania ozdób okolicznościowych, np. bukietów, wieńców dożynkowych, kompozycji kwiatowych do ozdoby domu i obejścia. Z kolei warsztaty z wykonywania biżuterii pomógł paniom samodzielnie wykonać biżuterię, w tym elementy dekoracyjne do stroju cieszyńskiego.

Uczestniczki – mieszkanki Jasienicy, głównie członkinie KGW z gminy Jasienica spotykały się kilkukrotnie na warsztatach w Sali GOK przy Urzędzie Gminy Jasienica. W warsztatach wzięło udział ponad 40 osób. Wynikiem warsztatów był zestaw wykonanych wieńców, kompozycji roślinnych oraz biżuterii, w tym bransoletek, łańcuszków oraz pasów do stroju cieszyńskiego.

Na zakończenie projektu zorganizowano spotkanie podsumowujące zadanie w Sali Drzewiarz w Jasienicy, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi, w tym władzami Gminy Jasienica, podziękowano prowadzącym i uczestnikom projektu.